Prawidłowo dobrany aparat słuchowy, to taki, który daje najlepsze zrozumienie mowy zarówno w ciszy jak i w hałasie, a brzmienie jego zbliżone jest do naturalnego. Zanim pacjent zakupi odpowiedni aparat musi wybrać gabinet protetyki słuchu, wybrać protetyka słuchu czyli osobę, która odpowiednio dobierze pomoc słuchową i będzie opiekowała się jego słuchem przez najbliższe 5-7 lat. To bardzo ważny wybór.

Gruntowana wiedza protetyka słuchu uzyskana na wyższych uczelniach pozwala doskonale przygotować   protetyka słuchu do roli   eksperta, który pomaga pacjentom niedosłyszącym lepiej słyszeć. Protetyk słuchu poprzez szereg specjalistycznych badań potrafi zdiagnozować narząd słuchu i prawidłowo zinterpretować uzyskane wyniki badań. Najważniejszą rolą protetyka słuchu jest wybór aparatu słuchowego oraz precyzyjne jego dopasowanie do niedosłuchu pacjenta.

Na podstawie dokładnych badań audiometrycznych oraz wcześniejszego wywiadu z pacjentem protetyk słuchu będzie doskonale wiedział jakie aparaty słuchowe zaproponować i zastosować u danego pacjenta. Obecnie na rynku dostępnych jest cała paleta modeli aparatów słuchowych. Dzisiejsze aparaty słuchowe to prawdziwe technologiczne cuda wyposażone w mnóstwo dodatkowych funkcji, które pozwalają jeszcze efektywniej z nich skorzystać . Dobry protetyk słuchu doradzi zatem jaki aparat wybrać i wskaże ten właściwy, biorąc pod uwagę indywidualne preferencje i potrzeby pacjenta oraz zwracając uwagę na stan słuchu pacjenta pod względem słyszenia
i rozumienia mowy. Nieodzownym elementem procesu dopasowania jest także zbadanie zysku z dopasowanego aparatu, czyli wykazanie, że aparat słuchowy rzeczywiście pomaga osobie niedosłyszącej.

Noszenie aparatu, szczególnie na początku, wymaga regularnych wizyt pacjenta u protetyka słuchu- ten kontakt jest bardzo ważny, ponieważ protetyk wie najlepiej, jak zweryfikować działanie sprzętu jeśli występują jakiekolwiek niedogodności związane z jego noszeniem. Protetyk słuchu doradzi też jak należy dbać o aparat słuchowy , jak go czyścić i jakich środków do tego używać ,żeby nie spowodować awarii.

Dobra współpraca pacjenta z protetykiem słuchu od początku używania aparatu słuchowego daje gwarancję sukcesu, czyli powrót do dobrego słyszenia.

Szczególnie odradzamy dobieranie i kupowanie aparatów słuchowych na własną rękę, z niewiadomych źródeł np. poprzez sprzedaż internetową, drogą wysyłkową lub na targowiskach. Narząd słuchu to bardzo delikatna materia. Takie rozwiązania bardzo często prowadzą wyłącznie do pogłębienia wady słuchu. Tylko aparat słuchowy wybrany na podstawie badań audiometrycznych przez protetyka słuchu, daje gwarancję jakości i długotrwałości produktu oraz pewność, że rzeczywiście sobie pomagamy, a nie szkodzimy.

Zapraszamy do Gabinetu Protetyki Słuchu w Poznaniu przy ul. Poznańskiej 18a/1, w którym spotkają się Państwo z indywidualnym podejściem i profesjonalną obsługą, a dobrane przez nas aparaty słuchowe pozwolą Państwu powrócić do świata dźwięków i cieszyć się dobrym słyszeniem przez długie lata.