Ochronniki słuchu

Odpowiednio dostosowane ochronniki słuchu są niezbędne dla należytej profilaktyki ubytków i trwałych uszkodzeń w obrębie ucha wewnętrznego. Dotyczy to w szczególności osób pracujących w warunkach nadmiernego natężenia hałasu – przy robotach budowlanych, produkcji, działaniu maszyn i urządzeń itp. Nauszniki przeciwhałasowe obejmują całe małżowiny uszne. Zapewniają odpowiednie tłumienie dźwięków o dynamicznie zmieniających się natężeniach. Wkładki przeciwhałasowe umieszcza się wewnątrz kanału słuchowego. W tym przypadku istotne jest indywidualne, optymalne dopasowanie dla konkretnego użytkownika, aby zastosowanie nie przynosiło dyskomfortu. W celu doboru odpowiednich ochronników słuchu warto skonsultować się ze specjalistą. Odpowiednie izolowanie uszu od nadmiernego hałasu pozwala znacznie zminimalizować ryzyko wystąpienia szumów usznych jako powikłania po wieloletniej pracy w hałasie.

Nasze ochronniki

W swojej ofercie posiadamy indywidualne ochronniki słuchu wykonywane na podstawie wycisków uszu pobieranych przez specjalistów – protetyków słuchu, dzięki czemu zapewniają doskonałą szczelność i idealne dopasowanie do ucha oraz komfort noszenia. Ochronniki słuchu dostępne są w dwóch rodzajach: twarde (akrylowe HL HA) i miękkie (silikonowe HL SOWEI).

Ochronniki słuchu

Nasze ochronniki słuchu spełniają wymagania norm polskich i europejskich stawianym takim produktom.

PN-EN 352-2: Ochronniki słuchu. Wymagania ogólne.

PN-EN 24869-1: Ochronniki słuchu. Ocena efektywnego poziomu dźwięku A pod ochronnikiem.

Dostępne u nas indywidualne ochronniki słuchu posiadają wymienne filtry o różnych parametrach tłumienia. Dzięki temu można je precyzyjnie dopasować, a w przypadku przeniesienia pracownika na stanowisko o innym narażeniu na hałas, łatwo zmienić.

Zalety indywidualnych ochronników słuchu

Bezpieczeństwo

Ochronniki słuchu dzięki odpowiednio dobranym filtrom zapewniają słyszalność sygnałów ostrzegawczych, poprawiają skupienie pracowników i zmniejszają ryzyko popełnienia przez nich pomyłek.

Wygoda

Ochronniki wykonywane są indywidualnie dla każdego ucha, dzięki czemu są dopasowane do ich budowy anatomicznej. Są także odporne na zabrudzenia oraz łatwe w obsłudze i pielęgnacji.

Skuteczność

Skuteczność ochronników potwierdzana jest testem funkcjonalności będący swoistą kontrolą jakości przeprowadzaną w rzeczywistych warunkach – na uchu pracownika.

Cena

Zakup indywidualnych ochronników słuchu pozwala na znaczne oszczędności w porównaniu z powszechnie stosowanymi, jednorazowymi zatyczkami. Okres użytkowania ochronników wynosi 4 lata i nie wymaga w tym czasie dodatkowych kosztów.


Ogólnopolski Program Ochrony Słuchu

Nasza firma jest oficjalnym partnerem Ogólnopolskiego Programu Ochrony Słuchu szerzącego świadomość społeczną w kwestiach ochrony przed hałasem.

Ogólnopolski Program Ochrony Słuchu

Celem kampanii OPOS jest przekonanie ludzi, że ochrona słuchu zwłaszcza w miejscu pracy jestbardzo ważna i konieczna, aby móc cieszyć się doskonałym słuchem przez długie lata.