Rodzaje aparatów słuchowych

Aparaty zauszne

Aparaty klasyczne to aparaty zauszne, większość z nich posiada certyfikat IP67, dzięki czemu są odporne na kurz i wilgoć. Ich zaletą jest również łatwość dopasowania do każdego stopnia ubytku słuchu: od lekkiego do głębokiego. Do aparatów klasycznych dołączone są wkładki uszne na standardowym wężyku.

Aparaty na wężyku life są podobne kształtem do klasycznych, różnią się jedynie grubością dźwiękowodu i wkładką uszną do tego typu dopasowania. Jest to rozwiązanie dyskretniejsze. Oferuje mniejszy zakres dopasowania wzmocnienia od aparatu klasycznego.

Aparaty RIC to najmniejsze aparaty zauszne, których słuchawka wprowadzana jest bezpośrednio do kanału słuchowego zewnętrznego. Dzięki temu dźwięk kierowany jest bezpośrednio na błonę bębenkową i brzmi bardziej naturalnie. Moc słuchawki jest dobierana do aktualnego stanu słuchu, gdy słuch się pogorszy, możliwa jest wymiana jedynie słuchawki na silniejszą, co nie generuje tak wysokich kosztów jak zakup nowego, mocniejszego aparatu. Aparaty te mogą być stosowane przy różnych ubytkach słuchu od lekkiego po ciężki.

Aparaty wewnątrzuszne

Aparat wewnątrzkanałowy CIC jest najmniejszym aparatem, na baterie 10, który całkowicie chowa się w przewodzie słuchowym zewnętrznym, nie tracąc przy tym najważniejszych dla pacjenta funkcji.

Aparat kanałowy CS jest aparatem na baterie 312 (o dłuższej żywotności), który zapewnia większe wzmocnienie niż CIC.

Aparat pełnomałżowinowy CT to największy aparat wewnątrzuszny, w którym stosuje się baterię 312 lub 13.

Pięć aparatów słuchowywch wewnątrzusznych Signia
Rodzina aparatów wewnątrzusznych Signia