Wkładki uszne

Wkładki uszne, w zależności od rodzaju, mają różne przeznaczenia. Niektóre łączą się z aparatem słuchowym, inne pełnią funkcję ochronną lub są niezbędne przy korzystaniu z procesora mowy. Ogólny podział wkładek usznych prezentujemy poniżej:

wkładki twarde

  • RIC
  • klasyczne
  • life

wkładki miękkie

  • klasyczne
  • przeciwwodne
  • przeciwhałasowe
  • do procesora mowy

Wkładki twarde wykonywane są z akrylu. Łączą się z zausznymi aparatami słuchowymi przy pomocy wężyka i rożka (wkładki klasyczne) lub cienkiego wężyka (wkładki typu life).

W przypadku aparatów słuchowych typu RIC, we wkładce usznej znajduje się słuchawka. W tych wkładkach montuje się także filtr przeciwwoskowinowy, który pacjent może samodzielnie wymieniać.

Wkładki miękkie wykonuje się z antyalergicznego materiału silikonowego. Są one bardziej szczelne niż wkładki twarde, dlatego poleca się ich stosowanie u osób z głębokimi ubytkami słuchu. Są stosowane także u dzieci oraz u osób z nadmierną wrażliwością.

Indywidualne wkładki uszne są łatwe w użytkowaniu i czyszczeniu. Dzięki temu, że wkładka uszna po założeniu za każdym razem jest tak samo umiejscowiona w przewodzie słuchowym, pacjent zawsze w taki sam sposób odbiera otaczające go dźwięki.

Wkładki przeciwhałasowe i przeciwwodne pełnią funkcję ochronną. Szczelnie wypełniają one kanał słuchowy. Wkładki przeciwhałasowe chronią słuch przed nadmierną ekspozycją na hałas. Wkładki przeciwwodne zapewniają suchość przewodu słuchowego np. podczas pływania, kąpieli, mycia włosów. Chronią przed dostaniem się wody do jamy bębenkowej ucha środkowego przy perforacji błony bębenkowej.

Wszystkie wkładki są wykonywane na podstawie formy pobranej z ucha i dzięki temu mają kształt idealnie odwzorowujący przewód słuchowy zewnętrzny danej osoby. Są niepowtarzalne – tak jak odcisk palca.

W naszych gabinetach oferujemy wkładki przezroczyste lub w wybranym przez Państwa kolorze.